Açık Eğitimler

Başta Kobiler olmak üzere tüm işletmelerin en önemli sorunlarının başında ürettikleri ve sattıkları ürünlerin parasını tahsil etmek gelmektedir. Aslında öncelikli olarak müşteri seçimi ve istihbaratı konusunda esnek davranılan durumlarda, mal teslimatı ya da hizmetin gerçekleşmesinin ardından ciddi bir tahsilât sorunu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Kimi sektörlerde ise işin doğası gereği vadeli satışlar kaçınılmaz olmakta ve verilen hizmetin/ürünün bedelinin ödenmesinde yaşanan gecikmeler işletmeleri zor durumda bırakmaktadır.

Tahsilâtın gerek kurumsal gerekse bireysel olarak yapılması esnasında;

 • Müşteri profilini doğru analiz etmek
 • Gecikmenin esas nedenlerini anlayabilmek
 • Zor müşterilerde stres yönetimini başarabilmek
 • Ödeme önceliği arasına girebilmek ve
 • Tahsilatı gecikmeksizin sağlamak amacıyla ikna ve müzakere tekniklerini kullanabilmek
  Gibi konular büyük bir önem kazanmaktadır.Bu nedenle belirli aralıklara düzenlediğimiz 1 tam günlük ‘açık eğitimlerimizde’ hem iş sahibi olan hem yönetici pozisyonunda olan hem de birebir tahsilat görüşmelerinden sorumlu olan katılımcıların faydalanabileceği programlar uygulanmaktadır. Tahsilat Kültürü, Etkin Tahsilatın Teknikleri, İkna ve Müzakere Yöntemleri, Satıştan Tahsilata Hesap Takip Becerileri, Stres Yönetimi Teknikleri ve Zor Müşterilerde Tahsilat gibi konulara değinilen 1 günlük açık eğitimlerimizde katılımcıların kişisel becerilerini arttırmaları hedeflenmektedir. Katılımcıları iletişimin temel ilkelerini öğrenerek, hem kurumu profesyonel şekilde temsil etmenin hem de tahsilatı hızlandırmanın tekniklerini ve müşteriyi kaybetmeden nasıl olumlu ifadeler geliştirebileceklerini öğrenmektedirler.Her bir tahsilat eğitimimizde;
 • Eğitim öncesi analiz testi,
 • Eğitim sonrası test değerlendirmesi,
 • Sık yapılan hatalar ve telafilerine ilişkin pratik tavsiyeler,
 • Vaka analizleri ve uygulamalı örnekler yer almaktadır.Eğitimin %85’ini tamamlayan katılımcılara ise, Avrupa Tahsilatlar Ofisi Federasyonunun Türkiye’deki tek tahsilat ofisi üyesi olan ARS Danışmanlık tarafından onaylı katılım sertifikası verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi almak ve danışmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzmanlarımız size dönüş sağlayacaklardır.

Üzgünüz, gösterilen başka etkinlik yok

Üzgünüz, gösterilen başka etkinlik yokKomisyon
Teklifi Al