Hizmetlerimiz

Uluslararası Alacak Yönetimi

 ARSinkaso ®

Uluslararası Alacak yönetimi konusunda hizmet almak isteyen firmalarımıza iki farklı çalışma modeli sunmaktayız. İlki Tek Dosya Alacak Takibi, ikincisi ise Toplu Dosya Alacak Takibi.

TEK DOSYA ALACAK TAKİBİ

Yurtdışındaki bir müşterinizin ödemeyi geciktirmesi veya ödemeyi yapmaması durumunda, yasal süreç öncesi alacak takibi ve tahsilat süreçlerinin yönetilmesidir.

TOPLU DOSYA ALACAK TAKİBİ

Birden fazla alacak dosyanızın olması durumunda yürüteceğimiz çalışma modeli. Mahkeme öncesi uzlaşma sürecinde yurtdışındaki alacaklarınız için bu çalışma modeliyle ilerleyebiliriz.

Türkiye’de Alacak Yönetimi

 ARSinkaso®

Yurtiçi alacak yönetimi konusunda hizmet almak isteyen firmalarımıza iki çeşit çalışma modeli sunmaktayız. Birincisi Tek Dosya Alacak Takibi, ikincisi ise Toplu Dosya Alacak Takibi.

TEK DOSYA ALACAK TAKİBİ
Türkiye’deki bir müşterinizin ödemeyi geciktirmesi veya ödemeyi yapmaması durumunda, yasal süreç öncesi alacak takibi ve tahsilat süreçlerinin yönetilmesidir.

TOPLU DOSYA ÇÖZÜM ORTAKLIĞI
Sürekli olarak çalışmakta olduğunuz Türkiye’deki müşterilerinizin ödemeleri geciktirmeleri veya yapmamaları durumunda, yasal süreç öncesi alacak takibi ve tahsilat süreçlerinin yönetilmesidir.

ARS Alacak ve Risk Yönetimi ile;

Risk olmaz

Kurumsal algı artar

Maliyetler azalır

Tahsilatlar hızlanır

Ticarette süreklilik sağlanır

Ödeme davranışları düzelir

Risk Yönetimi

ARSrisk

Yurt dışında veya Türkiye’de bir firmayla iş yapmak, satış yapmak üzeresiniz ama şirket hakkında bilginiz yok veya size bildirilen bilgiler hakkında endişeleriniz var ise anlaşma yapmadan ve ticari faaliyete başlamadan önce şirket hakkında bir istihbarat araştırması yapmak ve ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız sunmakta olduğumuz Firma Araştırması ve Raporlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yeni bir ticari faaliyete başlayacağınız firmalarla ilgili olarak, bu yeni müşterilerinizin finansal performans analizi, kapasite durumu, firmanın kurucuları, ortakları, mal varlığı, faaliyet alanları, güvenirliği gibi konularda araştırma yaparak en güncel verilerden oluşan Finansal ve İş Raporları (Business and Credit Reports) sunmaktayız.

Yasal Süreç Yönetimi

ARSlegal

Uzlaşma aşamasında tahsilat olmayan dosyalarda,
borçlunun ülkesinde bulunan çözüm ortağımız avukatların
görüşünü alarak sizinle şunları paylaşıyoruz;

1. Mahkeme Sürecine Dair Özet Bilgi
2. Mahkeme Aşamasındaki Masraflar ve Ücret Teklifimiz
3. Mahkeme Aşamasına Dair Tavsiyemiz

Müşterilerimizin onaylaması durumunda, mahkeme süreci sonuçlanana kadar organizasyon ve yönetiminde danışmanlık hizmetleri verebilmekteyiz.

Komisyon
Teklifi Al