Kurucumuz Ayşe Burcu Arslan’ın 5 Aralık Kadın Hakları Gününe Özel Verdiği Röportaj

Kurucumuz Ayşe Burcu Arslan’ın 5 Aralık Kadın Hakları Gününe Özel Verdiği Röportaj

Son dönemde kadınlara uygulanan şiddetlerin artması iş dünyasındaki kadınların kendilerini rahatsız hissetmesine de neden oluyor. Bunu özellikle üst yöneticisi erkek olan kadın çalışanlar yaşıyor. Bu durumda olan kadınlar herhangi bir sorunları olduğunda yöneticisine gitmektense sorununu kendi halletmeye çalışıyor.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde kadınların sorunlarını ele almak moda oldu. Kadınların sadece bu günlerde hatırlanması yalnız kadınların değil erkeklerin de sorunu olması gerekir. Fakat erkeklerin cılız seslerle tepki vermesi maalesef ki oldukça üzücü. Her gün sokak ortasında vahşice katledilen kadınların sesini yine bir kadının anlatmaya çalışması çok zor. Ölen ve yitirilen kadınlar her gün haber olurken ölmeden yitirilen sessizce kaderine mahkum olan çalışan ve hatta çalışmaya çalışan pek çok kadın var aramızda. Bu konu ile ilgili olarak erkek egemen bir sektörde ayakta duran ve başarılı işlere imza atan ARS Danışmanlık Şirketi sahibi Ayşe Burcu Arslan’ın fikirlerini sorduk.

Arslan ‘’Özellikle son dönemde artan işsizliğin sebebi sanki kadınlarmış gibi gösteriliyor. Bu yüzden de kadınlar işyerlerinde çeşitli şekillerde tacizlerle iş hayatından soğutulmaya çalışılıyor. Halbuki bu kadınların tek derdi evlerine ekmek götürmek. Bunun için katlandıkları zorlukları dillendiremiyorlar bile. Bizler çalışan kadınlar olarak zorluğun değil güzelliğin olduğu bir hayata çocuklarımızı yetiştirmek istiyoruz. Bu tarz kötü durumlarla uğraşmak yerine eforumuzu sadece işimize vermemiz gerekiyor. Kadın-erkek tüm çalışma hayatında birlikte yol alabilsek başarılarımızı tüm dünyaya ispatlayabiliriz aslında. Ben bu anlamda içinde bulunduğum KAGİDER ile bu tarz sorunlar yaşayan kadınların sorunlarına bizzat tanık oluyorum. Destek olmaya çalışıyorum. Fakat bizim göremediğimiz yetemediğimiz pek çok yer ve kadın var maalesef. Kadının bir insan olduğunu unutmamak gerekir. Onun her hakka sahip olduğunu unutmamak sorunların ortadan kalkması demek aslında. Bunu unutmadan geleceği bakmalıyız” dedi.

Kategori: Güncel
Önceki yazı
Tahsilat Eğitimi Nedir?
Sonraki yazı
Alacak Yönetiminde Kilit Noktalar Nelerdir?