Yasal Süreç Yönetimi

Alacak yönetim hizmetlerimizle uzlaşma aşamasındaki tüm çalışmalarımız tüketilmesine rağmen tahsilatın gerçekleşmediği ve yasal takibin kaçınılmaz olduğu dosyalarda yönlendirme ve yasal süreç yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri de veriyoruz.

Yasal sürece geçmeden önce çözüm ortağımız hukuk büroları ve avukatlarla beraber dosya değerlendirmemizi tamamlıyoruz. Bu kapsamda müşterilerimize şu üç konuda bilgi sunmaktayız:

Borçlu tarafın bulunduğu ülkedeki izlenecek yasal takip yolların kısa bir özeti
Mahkemeye gidilmesi durumunda doğacak avukatlık ve mahkeme giderleri
Borcu gösterir evrakların güçlülüğü ve yasal takibe yönelik tavsiyelerimiz
Tavsiyelerimiz sonucunda yasal takip aşamasını ve koşullarını onaylayan müşterilerimize, yurtdışındaki icra takibi veya alacak davası sürecinin yönetimine dair danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

ARS Danışmanlık olarak biz bir Hukuk Bürosu değiliz. Direkt olarak yasal takip başlatamayız. Ancak, çözüm ortağımız olan ehil hukuk büroları veya alanında uzman avukatlar kanalıyla yasal takip sürecini kontrol altında tutarız. Tüm yönetim ve danışmanlık hizmetlerimizle müşterilerimizi yalnız bırakmıyoruz.

ULUSLARARASI SÖZLEŞMELER

İki ya da daha çok ülke ile bağlantılı sözleşmeler “uluslararası” olarak nitelendirilmektedir. Uluslararası ticari faaliyetler, alıcı ve satıcının sözleşme yapması ile başlar. Yazılı bir sözleşme, ticari faaliyetlerin anayasası niteliğindedir. Sadece ticari faaliyetten önce tarafların kendi pozisyonlarını sağlıklı biçimde tespit etmelerini sağlamakla kalmayız. Ticari faaliyetler sonrası ortaya çıkması muhtemel uyuşmazlıkların çözümünde de delil teşkil eden bir belgedir.

Dolayısıyla, ileride doğması muhtemel problem ve konuları da kapsayacak nitelikte uluslararası sözleşmelerin yapılması her iki taraf için de gereklidir.

Ticari ilişkilerde taraflardan biri yabancı uyruklu ise çıkması muhtemel ihtilafların çözümü daha zor olmaktadır. Bununla birlikte gündeme gelen konu alacakların tahsilatıyla ilgili bir ihtilaf ise; uluslararası sözleşmelerin eksiksiz hazırlanmış olması, içeriğinin ve özellikle yetkili mahkemelerinin netleştirilmiş olması daha da büyük önem taşımaktadır.

Çözüm ortağımız olan ehil hukuk büroları veya alanında uzman avukatlarla beraber ortak bir çalışma yürütürüz. Yurtdışındaki müşterilerinizle çalışmaya başlamadan önce imzalamanız gereken uluslararası sözleşmelerin hazırlanmasında dair danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız.