Afganistan

Türkiye Ve Afganistan Arasındaki Ticari İlişkiler

afganistan_bayrak">

Türkiye ile Afganistan arasındaki ticaret hacmi son yıllarda gösterdiği gelişmelerle bugün 150 milyon dolar seviyelerine ulaşmıştır.
Türkiye’nin Afganistan’a ihracat yaptığı ürünlerin başında elektronik cihazlar, mobilya, aydınlatma ve prefabrik yapılar, plastik mamulleri, inşaat malzemeleri ve demir-çelik ürünleri gelmektedir.
Türkiye’nin Afganistan’dan ithalat ettiği ürünleri başında ise sığır derisi, susam tohumu, ceviz, halı/yer kaplamaları, motorlu kara taşıtları, aksam ve parçaları gelmektedir.

Afganistan’da Alacak Yönetimi

Afganistan’daki ticari faaliyetlerinizden kaynaklanan alacaklarınızın takibi konusunda söz konusu olduğunda aklınıza ilk olarak Türkiye’de veya Afganistan’da bir avukatla direk icra takibi veya alacak davası başlatmak aklınıza gelebilir. Fakat her ülkede olduğu gibi, Afganistan’da da yasal takip maliyetli (avukatlık ücretleri ve mahkeme masrafları), riskli ve uzun süren bir yoldur.

Halbuki ARS Danışmanlık olarak biz, Afganistan’da sunmakta olduğumuz alacak yönetim hizmetlerimizle, yasal takip öncesinde daha hızlı, etkin ve riskiz çözümler sunmaktayız. İhtar gönderimlerini ve uzlaşma görüşmelerini borçlunun ana dilinde gerçekleştirmekte ve Afganistan’daki
hukuki mevzuata hakim yerel çözüm ortakları ile süreci yöneterek alacakların tahsilatını hızlandırmakta ve taraflar arasında mutabakatı sağlamaktayız.

Afganistan’da ‘tahsili geciken’ veya ‘tahsil edilememiş’ alacakların takibi ile profesyonel destek vermekte olduğumuz pek çok müşterimiz bulunmaktadır. Dış ticaretle uğraşan Türkiye’deki firmaların, ihracat veya ithalattan kaynaklanan Afganistan’daki alacakların tahsilatında 1 yıldan genç dosyalardaki başarı oranımız ortalama %65’tir.

Tahsilat Yoksa Masraf Yok;

Hizmet bedelimiz yalnızca tahsil edilen tutar üzerinden ve anlaşılan komisyon oranında doğmaktadır.
Aşağıdaki gibi sorularınız varsa ve yurtdışı alacak yönetim hizmetlerimize dair detaylı bilgi almak istersiniz, bizi arayabilir, teklif alabilirsiniz;

· Afganistan’daki müşterim borcunu ödemiyor, ne yapmalıyım?
· Afganistan’daki firmadan alacaklarımı nasıl tahsil edebilirim?