Hakkımızda

Uluslararası Alacak ve Risk Yönetim konusunda hizmet veren Ars Danışmanlık 2011 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden beri başarı grafiğini hızla yükselten firmamız Deneyimli, bilgili ve eğitimli personeli ile tahsili geciken veya tahsil edilememiş yurtdışı alacakları konusunda Türk firmalarına profesyonel destek vermektedir. Dünya’nın 155 ülkesinde hizmet veren Ars Danışmanlık Uluslararası alacak yönetimi konusunda Türkiye’nin öncü ve tek kuruluşudur.

Avrupa Tahsilatlar Ofisi Federasyonu’ nun (FENCA) Türkiye’deki tek ‘tahsilat ofisi’ üyesi olan ARS Danışmanlık, dış ticaretle uğraşan Türk firmalarını yurtdışında temsil etmekte ve uluslararası alacakların yasal takip öncesinde tahsil edilmesi konusunda hizmet vermektedir. ARS Danışmanlık ayrıca 85 ülkede temsilcilikleri bulunan ve Avusturalya merkezli GCS Grubunun Kasım 2011’den beri Türkiye temsilcisidir ( turkey@gcs-group.com ). Uluslararası saygın dernek ve birliklere olan üyeliği sayesinde 4000’in üzerinde personeli barındıran yerel çözüm ortaklarıyla beraber ciddi bir uluslararası güce ve itibara sahiptir.

Firmamızın kurucusu Ayşe Burcu Arslan Boğaziçi Üniversitesi “Uluslararası İlişkiler Bölümü” mezunudur. Özellikle Hollanda’da eğitimine devam ederken tanıştığı bu sektörde uzun yıllar hizmet vermiş, sonrasında da Türkiye’ye dönerek Ars Danışmanlığı kurmuştur.

Misyon

Ticaret hayatındaki tahsilat sorunlarının uzlaşma yöntemiyle çözülebileceği bilincini uyandırmak; hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizle farkındalık yaratmaktır. Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile müvekkillerimizin ihtiyaçlarını tespit etmekte, yaratıcı çözümler sunmakta ve sektördeki yenilikleri yakından takip ederek, değişimlere uyum sağlamaktayız.

Vizyon

Müşterilerimizin alacaklarının takibi ve tahsiliyle ilgili ayrı bir departman kurmasına, eleman ve donanım harcamaları yapmasına gerek kalmadan, zamanlarını yalnızca işlerini geliştirmeye ayırdıkları bir çalışma hayatı oluşturmalarını sağlamak ve ‘alacak yönetim’ sektörüyle özdeşleşmiş lider bir marka olmaktır.

Değerlerimiz

  1. BAŞARI ODAKLI ÇALIŞMA: Sorunlar karşısında çözüme odaklanır, başarıyla sonlandırmaya çalışırız. Uzun dönemli ve sürdürülebilir bir başarı hedefleriz.

  2. EKİP ÇALIŞMASI: Başarımızı birbirine inanan, saygı ve maksimum özveriyle çalışan ekibimize borçluyuz.

  3. GÜVEN: Müşterilerimizle güvene dayalı, uzun soluklu ilişkiler kurar ve onlarda aidiyet duygusu uyandırırız. Deneyimli ve uzman bir ekibe güvenmenin rahatlığını hissedeceksiniz.

  4. ULUSLARARASI STANDARTLAR: Sorunların çözümü sürecinde uluslararası ACA etik kuralları ve FDCPA (Fair Debt Collection Practices Act) ilkelerinden asla taviz vermemekteyiz.

Ayşe Burcu Arslan / Kurucu & Genel Müdür

img

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümü mezunudur.

Yüksek Lisansını Hollanda’daki Tilburg Üniversitesinde ‘Organizasyonlarda Kültürel Çeşitlilik Yönetimi’ üzerine tamamlamıştır.

Master tezini Türk Hava Yolları kurumuyla ilgili hazırlayarak, ulusal bir hava yolunun global açılımlarını tartışan teziyle 1 senede yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı dönemde Hollanda’daki Tilburg Üniversitesi Psikoloji Bölümündeki ‘Kültürler arası Gelişim Psikolojisi’alanında yer alan Doktora Araştırmasında 2 dönem Proje Asistanlığı yapmıştır.

Ayşe Burcu Arslan 2007 yılından itibaren ‘Uluslararası Alacak Yönetim’ sektöründe danışman, eğitimci ve profesyonel yönetici olarak farklı pozisyonlarda bulunmuştur.

Farklı kültürler arası ticarette yaşanan problemlerin araştırılması, tespiti ve çözümüne dair danışmanlık yaparak Hollanda’da başladığı kariyerini, girişimcilik ile devam ettirmiş ve 2011 yılında Türkiye’deki ilk ‘Uluslararası Tahsilat Ofisi’ olan ARS Danışmanlık firmasını kurmuştur.

ARSinkaso® markasıyla Tahsilat Çözümlerinde yenilikçi bir yaklaşımı benimseyen Ayşe Burcu Arslan, Türkiye’de alacak yönetiminin ayrı bir uzmanlık olarak kabul görmesinde öncülük eden platformlarda yer almıştır.

Yurtdışında 50’dan fazla konferansa katılımcı, konuşmacı ve organizatör olarak yer almış ve halen Türkiye’deki pek çok sektörel dernekte, Ticaret Odalarında ve İhracatçı Birliklerinde alacak yönetimi ve tahsilat konularında Bilgilendirme Seminerleri vermektedir.

Devamı…


ÖDÜLLERİMİZ

AGENCY OF THE YEAR 2015

EXPERT IN TURKEY 2014