İletişim Bilgileri

ARS Alacak Ve Risk Yönetimi Danışmanlık Ltd. Şti.
Cemal Sahir Sok. No:29/47 Mecidiyeköy Polat İş Merkezi
34387 Şişli / İstanbul
Mersis No: 0080035971100015
Tic. Sic. No: 966294

İletişim Formu


  Bizi Takip Edin

  Instagram
  YouTube
  LinkedIn

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hayır. ARS Danışmanlık bir hukuk bürosu değil, firmaların nakit akışını hızlandıran ve planlayan ‘alacak yönetimi’ alanında uzman bir finansal danışmanlık firmasıdır. Kredi ve risk yönetiminde dünyanın lider kuruluşu olan GCS grubunun Türkiye temsilcisidir (turkey@gcs-group.com).

  Kesinlikle. Ancak profesyonel ve şeffaf bir çalışma gerektirmektedir. ARS Danışmanlık üyesi olduğu ACA Internationalve GCS Group gibi saygın birliklerin uluslararası standartlarını benimsemektedir. Alacak yönetimi (Receivables Management) ve borç takibi (Debt Collection) alanlarını kapsayan ARS-inkaso hizmetlerimiz, idari ve finansal danışmanlık kategorisinde tamamen Türkiye Cumhuriyeti yasaları doğrultusunda sürdürülmektedir.

  ARS Danışmanlık icra takibi başlatamaz. Ancak yasal takip öncesi uzlaşma aşamasında mutabakat sağlanamadığı takdirde, yurtiçinde ve yurtdışında icra takibi konusunda uzman avukatlar ve ehil hukuk bürolarıyla çözüm ortaklığı yapmakta; böylece hukuki takibe ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

  Uzlaşma yollarının alacaklı tarafından tüketilmeden dosyanın bize intikal etmesi, başarı oranını ve kısa sürede tahsilatı etkileyen en önemli faktördür. Vadesi geçmesine rağmen ödemesini yapmamış müşterileriniz ‘söz vermeye’ devam ettikçe zaman kaybetmeye ve de bunun takibi için ciddi çaba harcamaya mı başladınız? Düzenli yürütülmesi gereken bu süreçte kalifiye danışman kadrosuyla, bilgi ve tecrübesiyle ARS Danışmanlık profesyonel ve güvenilir çözüm ortağınız olacak.

  ARS-inkaso ‘yasal takip öncesi uzlaşma’ sürecine verdiğimiz isimdir. Özellikle Avrupa’da ‘enkaso, inkasso, inkaso’ gibi terimler, borçlu ile alacaklı arasındaki sorunların mahkeme aşamasına intikal etmeden, anlaşma yoluyla çözümünü sağlayan bir sistem için kullanılmaktadır. Ekonomik açıdan gelişmiş pek çok ülkede uygulanan ‘alacak yönetim finansal danışmanlık hizmetleri’ , ülke ekonomilerine, hukuk sistemine, alacaklı ve borçlu taraflara sağladığı faydalar nedeniyle ülkemizde de giderek çok daha fazla bilinmekte ve talep görmektedir. Haziran 2012’de yürürlüğe giren ‘Arabuluculuk Yasası’ ile bu çerçevede sunulan finansal danışmanlık hizmetleri hukuki bir zemine oturtulmuş ve sektörün gelişimi içim önemli bir adım atılmıştır.

  Danışmanlık hizmetimiz, komisyona tabidir. Yalnızca tahsilat gerçekleştikten sonra ve kurtarılan değer üzerinden hesaplanır. Başta anlaşılan komisyon oranı, borç tutarı, yaşı, borcu gösterir belgeler gibi unsurlara göre değişmektedir. Detaylı bilgi ve komisyon tablosu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Ortalama 3 ay içerisinde mutabakat sağlanmaktadır. Ancak borca olan itirazlar, evrakların eksikliği ve borçlunun bulunamaması gibi unsurlar bu süreyi uzatabiliyor veya kısaltabiliyor.

  Borçlu taraf ödemeyi her zaman alacaklı tarafın hesabına yapar. Kimi durumlarda ve özellikle uluslararası dosyalarda istisnai olarak borçlu taraf ödemeyi yurtdışındaki temsilcilerimize veya bize yapmayı tercih edebiliyor. Bunun gerektiği durumlarda öncelikle alacaklı tarafın onayı alınmakta, ondan sonra borçlu ödemesini yapmaktadır.

  Toplam 155 ülkede alacak takibi başlatmak mümkün! Alacak takibi başlatmak istediğiniz ülkeyi aşağıdaki alanda aratabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.