Kurucumuz

Hakkımızda

Uzmanlık Alanı

Uluslararası Alacak Yönetimi/İnkaso

Eğitim

Boğaziçi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler,
Türkiye, 2009 Tilburg Üniversitesi,
Kültürel Çeşitlilik Yönetimi, Hollanda, 2010

İletişim

Ayşe Burcu Arslan

Kurucu/Genel Müdür

Ayşe Burcu Arslan, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümü mezunudur.

Yüksek Lisansını Hollanda’daki Tilburg Üniversitesinde ‘Organizasyonlarda Kültürel Çeşitlilik Yönetimi’ üzerine tamamlamıştır.

Master tezini Türk Hava Yolları kurumuyla ilgili hazırlamıştır. Ulusal bir hava yolunun global açılımlarını tartışan teziyle 1 senede yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı dönemde Hollanda’daki Tilburg Üniversitesi Psikoloji Bölümündeki ‘Kültürler arası Gelişim Psikolojisi’alanında yer alan Doktora Araştırmasında 2 dönem Proje Asistanlığı yapmıştır.

Ayşe Burcu Arslan 2007 yılından itibaren ‘Uluslararası Alacak Yönetim’ sektöründe çalışmaya başlamıştır. Danışman, eğitimci ve profesyonel yönetici olarak farklı pozisyonlarda bulunmuştur.

Farklı kültürler arası ticarette yaşanan problemlerin araştırılması, tespiti ve çözümüne dair danışmanlık yapmıştır. Hollanda’da başladığı kariyerini, girişimcilik ile devam ettirmiş. 2011 yılında Türkiye’deki ilk ‘Uluslararası Tahsilat Ofisi’ olan ARS Danışmanlık firmasını kurmuştur.

ARSinkaso® markasıyla Tahsilat Çözümlerinde yenilikçi bir yaklaşımı benimser Ayşe Burcu Arslan. Türkiye’de alacak yönetiminin ayrı bir uzmanlık olarak kabul görmesinde öncülük eden platformlarda yer almıştır.

Yurtdışında 50’dan fazla konferansa katılımcı, konuşmacı ve organizatör olarak yer almıştır. Halen Türkiye’deki pek çok sektörel dernekte, Ticaret Odalarında ve İhracatçı Birliklerinde alacak yönetimi ve tahsilat konularında Bilgilendirme Seminerleri vermektedir.