Tahsilat Eğitimi

Tahsilat uzmanlık istediği için tahsilat eğitimi hizmetimizden yararlanın. Uzman ekibinizi biz oluşturalım. Firmalarınızın alacak ve borç takibi için elemanlara ihtiyacı var. Bu elemanlar firmanızın tahsilat departmanlarında veya alacak takibi yapan çağrı merkezlerinde çalışacaklar. Uzman elemanlarınızın öncelikle güçlü bir kişiliğe sahip, sabırlı, ikna ve iletişim kabiliyeti yüksek kişiler olmaları gerekmektedir.

Çünkü alacakların tahsilatı süreci sıkıntılı bir süreçtir. Ayrıca borçlu kişi bu süreci en keskin şekilde yaşayan taraflardan birisidir. Alacak takip uzmanının borçlu tarafa bünyesinde çalıştığı kurumun çizgisi dışına çıkmadan yaklaşması gerekir. Bunun yanında takip uzmanının  müşteri ve prestij kaybı oluşturmayacak şekilde çalışmalarını yürütmelidir.

Tahsilat yönetimi kesinlikle uzmanlık isteyen bir alandır. Bu bağlamda hem zamanı hem de alacak takibini iyi yönetmelisiniz. Borç takibine yönelik geliştirilmiş bir yazılım programına sahip olmalısınız. Ayrıca ekibiniz  bu yazılımı iyi seviyede kullanmalıdır. Bu durum şirketiniz için müthiş bir önem arz etmektedir.

Uluslararası alacak takibini yapacak olan kişi veya ekiplerin ise yetkinlikleri daha üst düzeyde olmalıdır. Örneğin; yurt içi ve yurt dışı tüm mevzuata ve terminolojiye hakim olması; ileri derecede İngilizce ve mümkünse diğer yaygın yabancı dilleri bilmesi gerekmektedir.

Tüm bu alanlarda hem kendi danışmanlarımıza hem de müşterilerimizin ekiplerine tahsilat eğitimi vermekteyiz.

Hemen danışabilirsiniz. info@arsdanismanlik.com

Önceki yazı
28 Mart Cumartesi: Tahsilat Akademisi ve Tahsilatta İnkasso; Yaşanmış Vaka Yorum ve Analizleri
Sonraki yazı
Otomotiv İhracatı ve Yönetilen Finansal Kayıplar