Risk Yönetimi

Risk Yönetimi – ARSrisk

FİRMA ARAŞTIRMASI / RAPORLAMA HİZMETLERİ

Yurt dışında veya Türkiye’de bir firmayla iş yapmak, satış yapmak üzeresiniz ama şirket hakkında bilginiz yok veya size bildirilen bilgiler hakkında endişeleriniz var. Anlaşma yapmadan ve ticari faaliyete başlamadan önce şirket hakkında bir istihbarat araştırması yapmak ve ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız sunmakta olduğumuz Firma Araştırması ve Raporlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yeni bir ticari faaliyete başlayacağınız firmalarla ilgili olarak, bu yeni müşterilerinizin finansal performansının analizi, kapasite durumu, firmanın kurucuları, ortakları, mal varlığı, faaliyet alanları, güvenirliği gibi konularda araştırma yaparak en güncel verilerden oluşan Finansal ve İş Raporları (Business and Credit Reports) sunmaktayız.

Risk Yönetim hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz diğer bir firma araştırması da; basın taraması (Media Check) ve itibar sorgulaması (Reputation Check) gibi değerli raporlardır. Çalışmakta olduğunuz veya çalışacağınız yerli veya yabancı firmalarla ilgili önemli ve değerli bilgilerin yer aldığı bu hizmetlerimizle, müşterilerinizi daha iyi tanıma imkanı elde edersiniz.

ŞAHIS ARAŞTIRMASI / SKIPTRACING

Yurtdışında veya Türkiye’de yaşayan ve ulaşamadığınız müşterinizin güncel iletişim bilgilerine ulaşamıyorsanız ya da ticari faaliyette bulunmak istediğiniz bir firmanın yetkilisi ile ilgili olarak ön araştırma yapmak istiyorsanız SkipTracing/ Şahıs Araştırması hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yabancı uyruklu şahıs araştırmasına yönelik taleplerde, şahsın ikamet ettiği ülkeye göre değişen sürelerde ve ücretlerde ilgili kişiye ait güncel tüm iletişim bilgilerini temin edebilmekteyiz. Güncel iletişim bilgilerine ulaşmak istediğiniz kişilerle ilgili elinizdeki mevcut tüm bilgileri derleyip, bizlere eksiksiz olarak iletmeniz durumunda süre ve ücretlere dair teklifimizi iletiriz.

TAHSİLAT DANIŞMANLIĞI

Alacak ve borç takibi için firmalarının tahsilat birimlerinde veya alacak takibi yapan çağrı merkezlerinin bünyesinde görev almak üzere yetiştirilecek uzmanların güçlü bir kişiliğe sahip, sabırlı, ikna ve iletişim kabiliyeti yüksek kişiler olması gerekmektedir. Alacak takip uzmanının borçlu taraf ile tahsilat görüşmelerini sürdürürken, aynı zamanda bünyesinde çalıştığı kurumun çizgisi dışına çıkmadan, müşteri ve saygınlık kaybı oluşturmayacak şekilde yaklaşması gerekmektedir.

Alacak yönetimi ve tahsilat ayrı bir uzmanlık alandır. Bu bağlamda hem zamanı hem de alacak takibini iyi yönetebilen bir ekip tüm şirketler için büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye’de alacak takibi ve tahsilatla ilgilenen kişilere verilen ‘kurumlara özgü’ tahsilat danışmanlığı konusunda hizmetlerimizle, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özgü ‘eğitim takvimi, içerik ve tahsilat testleri’ sunmaktayız.

DIŞ TİCARET DANIŞMANLIĞI

Dış Ticaret alanında sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetlerimiz iki temel eksenlidir;
• Yerinde Pazar Araştırmaları ( ticari faaliyetler öncesinde bilgilendirme ve veri temini)
• Yerel ve Uluslararası İthalat / İhracat Operasyonel süreçlerin yönetimi
ARS Danışmanlık olarak Türk firmalarına yurt dışı pazarlara açılmadan önce hazırlık ve değerlendirme analizleri hazırlayarak hedeflerine ulaşmalarına ve risklerini minimize etmelerine yardımcı olmaktayız.

Hangi ülkeler, hangi ürünlerinize ne kadar ihtiyaç duyuyor? Türkiye’nin bu ülkelerin pazarlarından aldığı pay ne kadar? Gelişmekte olan pazarlar hangileri? Dış ticarette hangi ödeme yöntemleri size uygun? Girmeyi düşündüğünüz pazarlar sizin için ne kadar uygun? Sektörünüz ve muhtemel rakipleriniz hakkında pazar araştırması yaparak kalite ve standartlar hakkında doğru ve güncel bilgiler ile yapacağınız pazarlama açılımlarınızın çok daha etkin ve geri dönüşümü yüksek yatırımlara dönüşmesine katkı sağlıyoruz.

Ayrıntılı bilgi almak ve danışmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzmanlarımız size dönüş sağlayacaklardır.Komisyon
Teklifi Al