Otomotiv İhracatı ve Yönetilen Finansal Kayıplar

Son dönemde olan euro/dolar paritesindeki değişimi fark ettiniz. Bu durum ilk olumsuz etkilerini otomotiv endüstrimizde gösterdi. Yönetilen finansal kayıplar hakkındaki bu yazımızı otomotiv sektörü bazında açıklayalım.  Otomotiv ihracatı şubat ayını geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7 kayıpla kapattı. Şöyle ki  1 milyar 705 milyon dolar oldu. Sonuçta bu sektörde dış satışta net kayıp 250 milyon dolar seviyesine geldi.

Resesyon ve kriz dönemlerinde yaşadığımız  ekonomik kayıplar olağan ve kaçınılmazdır. Bu kayıplara artı olarak işletmelerin  gündeme gelen ticari alacak kayıp ve hasarları vardır. Bu durum tüm işletmeler için ikinci bir yıkıcı etki yaratmaktadır.

ARS Danışmanlık olarak ticari ilişkiler ve faaliyetlerinize destek olmak istiyoruz. Ayrıca Ticari Karar Destek Hizmetleri, Risk Yönetim Hizmetlerimizle yanınızda yer alırız. Bu hizmetlerimizle kurumsal risklerinizi minimize ediyoruz. Gerçekleşen ticari faaliyetleriniz sonrasında gündeme gelebilecek problemli alacaklarınız konusunda bize danışın. Çünkü yönetilen finansal kayıplar kapsamında dünyanın birçok noktasında, sizlere yerel inkaso hizmetleri sunuyoruz.

Kategori: Blog
Önceki yazı
Tahsilat Eğitimi
Sonraki yazı
ARS Danışmanlık 7-8 Mayıs 2015 Tarihlerinde Viyana Şehrinde!