Çin Gücü Yok Sayılamaz!

Türkiye İş Bankası, ‘İş’te Seminer’ toplantılarının ilkini İstanbul’da gerçekleştirdi. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, Çin’in, dünyanın hem ekonomik hem de siyasi geleceğindeki etkilerinin artmaya devam edeceğini söyledi. Bu nedenle Çin gücü yok sayılamaz!  Ayrıca Çin’in  dünyanın geleceğinde belirleyici ve yönlendirici birkaç  güçten biri olacağını belirtti. Çini yok saymanın mümkün olmadığını ekledi.

Çin’in sunduğu fırsatlar kadar, barındırdığı riskleri vardır. Türkiye’nin Çin ile olan ticareti giderek gelişiyor. Fakat Çin gibi büyük ekonomiye ulaşım halen sınırlıdır. Çin dış ticaretinde, mevcut risklere istinaden, son dönemde öne çıkan BPO (Banka Ödeme Yükümlülüğü) uygulaması bulunuyor. Türkiye İş Bankası, bu ödeme şekline uyum sağlayan ilk Türk bankasıdır. Ayrıca  global olarak da birkaç bankadan biridir.

ARS DANIŞMANLIK olarak, öngörülemeyen veya tartılamayan risklerin yüksek olduğu yerlere hizmet veriyoruz. Çin gibi riskli bölgeler ile ticaret yapacak işletmelere  ARS Risk hizmetlerimiz bulunuyor.  Çin gücü gibi bir alanda ticaret yapmak istiyorsanız, risk hizmetimizden yararlanın. Bu kapsamda  Finansal ve Business Raporlarımız ile ticari faaliyetlerinize ilişkin çok daha güvenli bir zeminde hareket etmenize yardımcı olmaktayız.

Kategori: Blog
Önceki yazı
Türkiye-Slovakya Ticaret Odası Zirvesi
Sonraki yazı
OECD Bölgesel Refah Bilgisi Sunan İnteraktif Bir Harita Hazırladı