YAKIN TAKIP GAZETESİ: KOTO’dan etkin tahsilat semineri

29 Eylül 2015 tarihli Yakın Takip gazetesinde çıkan haber de;KOTO Akademi üyelerine Uluslararası Alacak Yönetimi ve Etkin Tahsilat Teknikleri üzerine Ars Danışmanlık Uluslararası Alacak ve Risk Yönetimi Ltd. Şti kurucu genel müdürü Ayşe Burcu Arslan seminer verdi.

 

KOTO Akademi üyelerine Uluslararası Alacak Yönetimi ve Etkin Tahsilat Teknikleri üzerine Ars Danışmanlık Uluslararası Alacak ve Risk Yönetimi Ltd. Şti kurucu genel müdürü Ayşe Burcu Aslan seminer verdi. 2011 yılında kurulan Uluslararası Alacak ve Risk Yönetimi konusunda hizmet veren Ars Danışmanlık, kurulduğu günden beri başarı grafiğini hızla yükselmiş, deneyimli, bilgili ve eğitimli personeli ile tahsili geciken veya tahsil edilememiş yurtdışı alacakları konusunda Türk firmalarına dünyanın 155 ülkesinde profesyonel destek veriyor.

 

ALACAKLI FİRMALAR BİZE BAŞVURUYOR
Seminerde KOTO üyelerine alacak yönetimi konusunda desteğe ihtiyacı olan firmaların müşterileriyle açık hesap veya vadeli çalışanlar olduğunu söyleyen Ayşe Burcu Arslan, tahsilatı riskli olmasına rağmen bu ödeme şeklini tercih eden firmaların, ciddi rekabet koşullan karşısında güvene dayalı iş ilişkileri kurmak durumunda kaldıklarını aktardı. Arslan, “Vade süreleri sektörel olarak değişmekle beraber genellikle 30 ile 90 gün arasında değişiyor. Vade süresi dolmasına ve alacaklı tarafından birkaç kez ödeme hatırlatması yapılmasına rağmen tahsili geciken alacaklar söz konusu olduğunda alacaklı firmalar bize başvuruyor” dedi.

 

FİRMALAR ÇOK ETKİLENİYOR
Devamında Arslan, “bugün biz burada alacak yönetiminin tarihçesi, alacak yönetiminin neden ayrı bir uzmanlık alanı olduğunun kabul edilmesi, ciddiyetinin ve öneminin fark edilmesine dair bir farkındalık projesi yaratmak için geldik. Siyasi belirsizliklerin yoğun olduğu, ekonomik dalgalanmaların yaşandığı süreçlerde firmaların karar almaları konusunda çok etkileniyor. Yapılan tahsilatlar ödemeleri etkiliyor. Nakit akışı, gelir-gider dengeleri ve bütçe planları konusunda alacakların tahsil edilmesi büyük önem taşıyor” dedi. Seminer; katılımcılar ile Arslan arasında soru-cevap şeklinde devam etti.Komisyon
Teklifi Al