STAR EKONOMİ: 155 ülkede ihracatçının alacağını yönetiyor

11 Eylül 2015 tarihli STAR ekonomi gazetesinde çıkan haber; “Alacak yönetiminin yeni yüzü” sloganıyla hizmet veren ARS Danışmanlık, dünyada yaygın olan uluslararası alacak yönetimi (inkasso) hizmetini Türkiye’ye getirdi. İnkasso ile Hollanda’da tanıştığını ve 2011 yılından itibaren de Türkiye’de bu hizmeti veren tek Türk şirketi konumunda.

star ekonomi

Ayşe Burcu Arslan Star ekonomi gazetesinde: “Tahsilat yoksa masraf yok. O kadar kendimize güveniyoruz” dedi. Arslan varlık yönetim şirketlerinin tahsilat yaptığında yüzde 80 kazandığını belirtiyor. Biz ise yurtdışı dosyalarında riske ve borcun durumuna göre 10 bin-100 bin Euro arası alacaklarda yüzde 10-25 arası komisyonla çalışıyoruz. Şeklinde konuştu. Yaptıkları işin Türkiye’de henüz yeni olduğunu belirtti. Bu konuda dış ticaret şirketlerini bilgilendirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne bağlı bazı birliklerle işbirliği yaptıklarını belirtti. İTO’da seminer verdiklerini de söyledi. Arslan, Avrupa Tahsilatlar Federasyonu’nun Türkiye’deki 3 üyesinden biri olduklarını belirtti.

Direkt onların denetimine tabiyiz. Türkiye’de eksikliğini hissettiğim için kendi firmamı kurdum. Yurtdışında inkasso şirketleri çok başarılı. Çok hızlı tahsilat yapıyorlar. dedi.

Önceki yazı
Bloomberg HT YATIRIM KULÜBÜ 13 Ağustos 2015 Gündem: İhracat, Kur, Çin, Yatırım, İthalat
Sonraki yazı
YAKIN TAKIP GAZETESİ: KOTO’dan etkin tahsilat semineri