Müziğin Ritmi İle Çalışmak

Varoluşumuzdan bu yana gerek doğadaki tınılar gerekse zamanla geliştirilen çeşitli enstrümanlar ile müzik hep hayatımızda olmuştur. Bu yüzden müziğin ritmi ile çalışmak hepimizin yapmayı tercih ettiği bir yöntemdir. Mutlu olduğumuzda yada hüzünlendiğimizde hep bir şarkı bizimledir. Bazen duygularımıza tercüman olur, bazen de duygularımızı değiştirir, dönüştürür.

Özellikle yoğun iş hayatının getirdiği stres anlarında bizi rahatlatan bir melodi yada sözleri bizi sakinleştiren bir beste kulaklarımızda çınlayıverir. Boşuna dememişler müzik ruhun gıdasıdır diye. Bu sebepledir ki müzik, hayatımızda kendine vazgeçilmez bir yer edinmiştir.

Müziğin Ritmi İle Çalışmak Her Zaman Enerji Verir

ARS Danışmanlık olarak müziğin bu şifalı ve harekete geçiren yönünden istifade ederek,
çalışma günlerimizde her öğleden sonra işlerimize başlamadan önce ofisimizde bir şarkı dinleriz. Ekip arkadaşlarımızdan gelen istek şarkılar üzerine hazırlanan bu müzik dinletisi geleneğimiz uzunca zamandır devam etmektedir. Hatta pandemi döneminde bile ara vermedik. Evlerimize kalarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz dönemde, bizi neşelendiren ve yakınlaştıran şarkılara daha çok ihtiyacımız olduğu aşikar.

Müzik, Para ve Tahsilat

Özellikle faaliyet alanımız olan uluslararası alacak yönetiminde, farklı kültürlerden pek çok insanla birlikte çalışarak hizmet veriyoruz. Müziğin evrenselliği ilkesi sayesinde her zaman farklı müzik tarzları ve sözleriyle de yakından bilgi sahibi olma fırsatımız oluyor.

İşimizin doğası gereği birçok firmanın yurtdışındaki paralarını tahsil ederek nakit akışını iyileştirmede katkı sağlıyoruz. Hatta müşterilerimizin kasasına en kısa sürede para sokma gayretinde olduğumuz için Dünya Müzik Gününde sizler için farklı dillerden oluşan 5 şarkılık bir liste hazırladık. Dinlerken keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

1. Abba – Money Money Money (1976)
‘Para’ diyince tüm dünyada ilk akla gelen ve efsanevi müzik grubu Abba’nın şarkısı listemizin başında.

2. Rüçhan Çamay – Para Parra Parra (1976)
Listemizin ikinci sırasında ise ‘para’ diyince Türkiye’de ilk akla gelen şarkı yer alıyor. İlk iki şarkının da çıkış yılının 1976 olması güzel tesadüf.

3. Mahmood – Soldi (2019)
2019 Eurovision yarışmasında İtalya’yı temsil eden sanatçı, yılın en beğenilen şarkılarından birine imza atmış oldu.

4. Blanche Bailly – Argent (2019)
Kamerunlu sanatçının Afrika ülkelerinde hit olan şarkısını dinlerken dans etmeden durmak neredeyse imkansız.

5. Travie McCoy – Billionaire ft. Bruno Mars (2010)
10 yıl önce piyasaya sürdüğü şarkısıyla çıkış yapan sanatçı, ‘Milyarder olmayı acayip istiyorum’ diyerek Amerika’da yılın en çok dinlenen şarkısı ödülünü almıştı.

 

Kategori: Blog
Önceki yazı
Alacak Yönetiminde Tahsilat Süresinin Önemi
Sonraki yazı
Yurtdışında İflas Süreçleri ve Borç Tahsilatı