Tahsilat Önce Eğitimle Başlar!

Günümüz dünyasında hemen hepimiz bir meslek sahibi olmak veya bir alanda uzman olmak isteriz. Bunun için öncelikli olarak eğitimler sonucunda diplomamız olsun isteriz. Çünkü ilgili alanda uzman olmanın ancak bu şekilde mümkün olabileceğini düşünürüz. Peki ya konu şirketinizin tahsilat süreçlerini en iyi şekilde yürütmek olduğunda da bunun geçerli olabileceğini hiç düşündünüz mü?

                    Şirketlerin varlığını sürdürebilmesi için gerekli olan yapı taşlarından biri tahsilat olsa da ne yazık ki bu konuda eğitim almak günümüz şartlarında dahi 10 kişiden sadece 1’inin tercihi olmaktadır. Bu noktada ARS Danışmanlık olarak biz tahsilatın önce eğitim ile başlayabileceğine inanıyoruz. Çünkü ancak bu eğitimler sayesinde;

  • Finansal alandaki üretkenliğin artırılması,
  • Ödeme alma süreçlerinin uyum içerisinde yürütülmesi,
  • Müşteri ödeme davranışlarının şekillendirilmesi,

Söz konusu olacaktır.

                    İşletmelerde, ödeme alma süreçlerini yürüten çalışanların gelecek için kendilerini hazırlamalarını sağlayan en önemli unsur tahsilat eğitimleridir. Bireysel ya da kurumsal olarak bu eğitim için yapılan yatırım, şirketin kasasına yapılan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir. Çünkü yanlış teknikler ile yapılan ödeme alma görüşmeleri ticari alacakları geri dönülmez yollara sürükler.

                    İşletmelerin, finansal yapısı güçlü bile olsa yöneticiler ve çalışanlar, ödeme alma konusunda eğitimli olmadıklarında başarı göstermeleri ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle biz yıllardır süregelen dosya deneyimlerimizi ödeme alma eğitimlerimiz aracılığıyla siz değerli katılımcılarımız ile paylaşmaktayız.

tahsilat

Peki Tahsilat Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

  • İletişimin temel ilkelerini öğrenerek, hem kurumu profesyonel şekilde temsil etmenin hem de ödeme almayı hızlandırmanın tekniklerini öğrenmek.
  • Müşteriyi kırmadan ve kaybetmeden olumlu ifadeler geliştirmek ve alacaklı konumunda olmanın avantajını kullanmak.
  • Zor müşteri profillerini ele almak ve farklı davranış tarzlarını öğrenerek ödeme almayı hızlandırmak.

Kimler Tahsilat Eğitimine Katılmayı Düşünmeli?

  • Borç hatırlatması veya tahsilat yapan tüm çalışanlar,
  • Stres yönetimi, ikna ve müzakere becerilerini geliştirmek isteyenler,
  • Söz konusu alanın tüm bileşenlerine dair temel bilgi sahibi olmak isteyenler,

Bu eğitime katılmalıdır.

                    Artan ödeme alma sorunlarının çözümü için gereken etkin teknikleri öğrenmek şirketler için büyük önem taşır. Eğer müşteri kaybı yaşanmadan süreci hızlandırmak istiyorsanız bu eğitimi almanız gerekir. Ayrıca, alacak yönetimi için kişisel müzakere becerilerini de edinmek istiyorsanız yine bu eğitim size göre.

                    Bu noktada müşterilerimiz yıllardır süregelen deneyimlerimize dayanarak verdiğimiz eğitimi alır. Böylelikle alacak yönetimi konusunda uzman olan bir Tahsilat Ofisi tarafından eğitim alma ayrıcalığını yaşar. 

                    Sizler de kendinize ve şirketinize bir iyilik mi yapmak istiyorsunuz? O zaman 0549 272 20 11 numaralı telefonumuzdan veya tahsilategitimi@arsdanismanlik.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. Hem bireysel hem de kurumsal olarak eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kader Karataş – Alacak ve Risk Yönetimi Uzmanı

 

Kategori: Blog
Önceki yazı
Yurtdışı Alacaklarının Tahsil Edilememesi Durumunda Ne Olur?
Sonraki yazı
Covid-19’un Uluslararası Alacak Yönetimine Etkileri