Yurtdışı Alacaklarının Tahsil Edilememesi Durumunda Ne Olur?

Alacakların tahsil edilememesi konusunda akla gelen ilk seçenek her alacakta söz konusu olduğu gibi mahkeme süreci olacaktır. Ancak yurtdışı alacaklarının tahsil edilememesi konusunda mahkeme süreci masraflı, riskli, uzun süren bir yoldur. Masraflarınızı yaparak uzun bir süre boyunca alacağınız için verilecek kararın sonuçlanmasını beklersiniz. Fakat alacağınızı tahsil edeceğinizin garantisi ne yazık ki yoktur.

Yurdışı Alacaklarının Tahsil Edilememesi Konusunda Yaşanan Olumsuzluklar

Yurtdışı Alacaklarının Tahsil Edilememesi Durumunda Ne Olur?

Bu sürecin uzun olması sebebiyle; alacakların tahsil edilememesi durumunda firmaları yerinde ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. Bu görüşmeler olumlu bir şekilde ilerleyip bir ödeme planı yapılsa dahi yine bazı giderler olacaktır. Yerinde ziyaret için yol, konaklama, günlük ihtiyaçlar gibi birçok masrafla birlikte zaman kaybı yaşanacaktır. Üstelik tahsilatın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de meçhuldür.

Çoğu firmanın yurtdışı alacaklarının tahsil edilememesi konusunda yapmış olduğu diğer seçenek; alacağını gözden çıkararak vergi yükünden kurtulmaya çalışmaktır. Bunun için kişiler; alacakları şüpheli alacak olarak yazdırırlar. Bu şekilde de ancak vergi yükünden kurtulur. Fakat ürün ya da hizmetin karşılığı olan bedeli temin edemez.

Tüm bu süreçler yaşanırken bir yandan da işleyiş devam eder. Sonrasında da işleyiş birçok ülkede olduğu gibi zaman aşımına uğrar.

Yurdışı Alacaklarının Tahsil Edilememesi Konusunda Ne Yapmanız Gerekir?

Yurtdışı alacaklarının tahsil edilememesi konusunda bu sancılı süreçleri yaşamadan önce yapılması gereken bir yol var! ARS Danışmanlık tam da bu noktada devreye giriyor! ARS Danışmanlık 2011 yılından beri Alacak Yönetimi’nde Türkiye’nin lider ve öncü kuruluşu olarak çalışmalarını sürdürür. 155 ülkede yerel çözüm ortakları ile 4000’den fazla çalışanla birlikte müşterilerine hizmet verir.

Yapmanız gereken; mevcut alacaklarınızın borç yaşı, tutarı ve ülkesi olacak şekilde temel bilgileri bizlerle paylaşmak. Bunun sonucunda her alacağınız için komisyon oranları belirlenecektir. Altını çizecek olursak; ne kadar erken bizlere ulaşım sağlarsanız komisyon oranınız o denli düşük olur. Ayrıca alacağınızdaki tahsil edilebilirlik oranı ise bir o kadar artar! 155 ülkede bulunan yerel çözüm ortaklarımızla birlikte tahsili geciken alacaklarınız için çalışıyoruz.

Yurtdışı alacaklarının tahsil edilememesi kapsamında alacağınız nerede olursa olsun, yerel çözüm ortaklarımızla birlikte size hizmet vermeye hazırız. Borçlunun ana dilinde iletişim kurmasını sağlıyor, bulunduğu ülkenin prosedürlerini bilerek tahsilatı gerçekleştiriyoruz.

Çalışmalarımızı Tahsilat Yoksa Masraf Yok prensibiyle sürdürüyoruz. Eğer mahkeme öncesi uzlaşma aşamasında tarafımızca çalışılan alacağınız tahsil edilemezse herhangi bir masrafınız olmaz.

Etkin, risksiz ve hızlı çözümlerimiz ile borçlu kişi/kurum ile en net ve en doğru iletişim kanallarının oluşmasını sağlıyoruz. Masrafsız ve en efektif şekilde ARS Danışmanlık olarak sizlere destek vermekten mutluluk duyarız.

ARS Danışmanlık olarak yurtdışı alacaklarının tahsil edilememesi konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Sunmakta olduğumuz ‘mahkeme öncesi’ alacak takip ve tahsilat hizmetlerimizle nakit akışınızın hızlanmasına katkı sağlamaktayız. Hem de bunu “Tahsilat Yoksa Masraf Yok” şeklindeki risksiz bir ücret politikası ile sunmakta ve güvenilir çözümler üretmekteyiz.

Siz tahsilatı dert etmeden işinize odaklanırken Türkiye’nin ilk Uluslararası Tahsilat Ajansı olarak sizin alacaklarınızı yönetelim! Böylece siz kaliteli, güvenilir ve profesyonel hizmetlerimizle tanışın. Biz de uzmanı olduğumuz konuda ve işini severek yapan tüm ekibimizle sizlere fayda sağlayalım. İhtiyaçlarınızla ilgili her türlü sorunuzu görüşmek adına, +90 212 296 9147 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir veya mail atabilirsiniz.

Senem Akgültan

Alacak ve Risk Yönetim Uzm. Yrd. | ARS Danışmanlık

 

 

Kategori: Blog
Önceki yazı
Tahsilat Aşamaları Nedir? Adım Adım Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Tahsilat Önce Eğitimle Başlar!