Tehdit Oluşturan Geç Ödemeler

2008 yılındaki kriz başlangıç seviyesine göre bildirilen iflas oranları hızla düşmeye devam ediyor. İşletmeler müşterilerinin ödeme davranışlarını izlemelidir. Tehdit oluşturan  geç ödemeler yapan müşterilere karşı riskleri sınırlamayı öğrenmelisiniz. Bunun  için etkili bir alacak yönetimi stratejisine sahip olmanız önemlidir.

Düşük faiz oranları ve uygun kredi koşulları şirketlerin hayatta kalabilmesine olanak sağlıyor. Ancak bunların çoğu büyüyemeden veya yatırım yapamadan sadece ayakta kalabiliyor. Bu bağlamda, gecikmiş ödemelerin nakde dönüştürülmesi gerekir. Likid kalmanız ve sürekli bir büyüme için bunu yapmalısınız.  Bazı şirketler her ne kadar tedarikçileri üzerinde yıkıcı sonuçlar doğursa da mümkün olduğunca nakitlerine tutunmaya çalışıyor.

tehdit oluşturan geç ödemeler

Ticari alacak sigortası alanında bir dünya lideri konumundaki Coface, Eylül 2013 sonu itibariyle bazı bildirimler aldı. İngiltere’deki alacak sigortası müşterilerinin neredeyse 590’ından tazminat talebi aldı. Bu taleplerden yüzde 60’ı bir müşterinin uzun süreli temerrüdü nedeniyledir. Müşteri iflası yüzde 40’lık payı oluşturur. 2012 yılının aynı döneminde, tazminat talebi bildirimlerinin sadece % 33’ü uzun süreli temerrüt sebebiyledir. Yüzde 67’si iflas kaynaklıdır.

ARS Danışmanlık olarak, tehdit oluşturan  geç ödemeler için verdiğimiz kurumsal hizmetlerimiz ile hem işletmelerin kurumsal müşterilerinin ödeme davranışlarının iyileşmesine katkıda bulunuyor, hem de geciken cari alacaklara ilişkin nihai alternatif çözümler üretiyoruz.

Kategori: Blog
Önceki yazı
Profesyonel Tahsilat Yönetiminde Başarı
Sonraki yazı
Arabuluculuk Hizmetleri Kazandırıyor!