Neden Tahsilat Eğitimi Almalısınız ?

2019 yılı içerisinde döviz kurunda yaşanan dalgalanmalarla başta uluslararası şirketler olmak üzere birçok işletme problem yaşadı. Bu problemlerin başında alacaklarının tahsil edilememiş olması gelmektedir. Müşteriler ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi satın aldıklarında nakit elde edersiniz. Fakat, müşteriler aldıkları ürünlerin parasını hemen ödemiyorlarsa firma alacaklı durumuna düşer. Böyle bir durumda da nakit akışı ancak müşterilerin borçlarını zamanında ödemeleriyle sağlanır. Zamanında alınmayan ödemelerin aksaması ile nakit akışı sekteye uğrar. Bununla beraber gider fazla olması, nakit akışının sağlanamaması sebebiyle firma kasada eksiye düşmeye başlar. bu durumu tahsilat eğitimi ile çözüme kavuşturursunuz.

Alacaklarınızı Tahsil Etmeniz de Eğitimin Rolü Nedir?

Tahsilat sürecinin birçok unsuru vardır. Alacaklı olan firmanın sunduğu hizmet, tahsilattan sorumlu personelin veya ürünün niteliği bunlara örnektir. Ayrıca firmanın tecrübesi, kullanılan yöntemler, yazılımlar ve donanımsal altyapı da bu örneklere ektir. Kurumun organizasyon yapısı ve satıştan tahsilata giden süreçteki yetki ve sorumluluklar gibi pek çok unsurun dikkate alınması gerekmektedir.

Tahsilat eğitimlerinde tüm bu unsurlara tek tek değinilerek eksikliklerin giderilmesi gerekir. Etkin tahsilatın gerçekleşmesi için izlenmesi gereken yollar hususunda eğitimin büyük faydası ve etkisi vardır.

Alacağın tahsilatı sürecinde en etkili iletişim nasıl sağlanır? Planlı ve sıkı çalışmanın tahsilattaki rolü nedir? Alacaklı olduğunuz firma ile empati kurmak tüm süreçler içerisinde ne gibi etkiler yaratmaktadır? Gibi soruların cevapları tahsilat eğitimi ile sağlanmaktadır.

Eğitim Sadece Tahsilat Birimi İçin Mi?

Tahsilat eğitimi sadece Tahsilat Birimi’nin alması gereken bir eğitim değildir. Satış / Pazarlama, Finans, Muhasebe departmanları da bu eğitimden faydalanmalıdırlar.

Çünkü eğitimin içeriklerinde stres yönetimi, zaman yönetimi, etkili iletişim, empati kurma gibi konulara değinilmektedir.

İletişimin temel ilkelerini öğrenmek önemlidir. Hem kurumu profesyonel şekilde temsil etmenin hem de tahsilatı hızlandırmanın tekniklerini bilmek işleri kolaylaştırır. Bununla birlikte kendi hayatlarında da iletişim konusunda yaşadıkları problemleri bu eğitim ile aşma amacı ile adım atabilirler.

Zaman yönetimi herkesin tempolu hayatında belki de en önemli hususlardan biridir. Tahsilat eğitimi ile planlama, zamanı dengeli kullanma gibi temel konularda kendi hayatlarında düzenleme yapabilirler.

Tahsilat eğitimi sadece kurumsal değildir. Kendi hayatınızda da uygulayabileceğiniz temel yöntemlerin sebebiyle zamanın değerini bilen hemen herkes için alınabilecek bir eğitimdir.

Tahsilat Eğitimlerinde Neden ARS Danışmanlık?

ARS Danışmanlık olarak, kurumsal satış süreçlerinden tahsilat süreçlerine, tüm unsurları gözeterek hazırlamış olduğumuz alacak yönetimi alanındaki eğitimlerimiz ile ilgili profesyonellere kurumsal tahsilatta kritik başarı unsurlarını aktarıyoruz.

Alacak yönetimi konusunda uzmanlaşmış tahsilat ofisi olarak 155 ülkede alacak yönetimi hizmeti veren Türkiye’deki ilk ve tek kuruluş olmamız tahsilat eğitimleri faaliyetimizden faydalanan kişilerde; Tahsilat Eğitimlerini, alacak yönetimi konusunda uzman olan bir Tahsilat Ofisi tarafından alma ayrıcalığını yaşatmaktadır.

Ayrıca, Avrupa Tahsilatlar Ofisi Federasyonu FENCA’ya üye tek Türk firması olan, ARS Danışmanlık Genel Müdürü aynı zamanda eğitimci Ayşe Burcu ASLAN DEMİRTAŞ satıştan tahsilata giden süreçteki tüm etkin uygulamaları, alanındaki eşsiz uzmanlık ve deneyimiyle beraber tüm eğitim katılımcılarıyla paylaşıyor.

 

Ceyda Aydın 

Yurt içi Tahsilat Direktörü | ARS Danışmanlık

 

Kategori: Blog
Önceki yazı
Yabancı Alıcılara Yapılan Konut Satışlarında Yaşanan Tahsilat Sorunları Nelerdir ?
Sonraki yazı
Yurtdışı Alacak Yönetimi Faaliyetleri Corona Virüsünden Etkilenmedi