Neden Tahsilat Eğitimi Almalısınız ?

2019 yılı içerisinde döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar ile  başta uluslararası şirketler olmak üzere birçok işletmenin yaşadığı problemlerin başında, alacaklarının tahsil edilememiş olması gelmektedir.

Müşteriler ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi satın aldıklarında nakit elde edersiniz. Fakat, müşteriler aldıkları ürünlerin parasını hemen ödemiyorlarsa firma alacaklı durumuna düşer ve böyle bir durumda da nakit akışı ancak, müşterilerin borçlarını zamanında ödemeleriyle sağlanır.

Ancak, zamanında alınmayan ödemelerin aksaması ile birlikte nakit akışı sekteye uğrar. Bunun ile birlikte gider fazla olması ve nakit akışının sağlanamaması sebebi ile firma kasada eksiye düşmeye başlar.

Alacaklarınızı Tahsil Etmeniz de Eğitimin Rolü Nedir? 

Tahsilat sürecini detaylı analiz ettiğimizde birçok unsuru vardır. Alacaklı olan firmanın sunduğu hizmet, tahsilattan sorumlu personelin veya ürünün niteliği, tecrübesi, kullanılan yöntemler, yazılımlar ve donanımsal altyapı, kurumun organizasyon yapısı ve satıştan tahsilata giden süreçteki yetki ve sorumluluklar gibi pek çok unsurun dikkate alınması gerekmektedir.

Tahsilat eğitimlerinde tüm bu unsurlara tek tek değinilerek eksikliklerin giderilmesi ve etkin tahsilatın gerçekleşmesi için izlenmesi gereken yollar hususunda eğitimin büyük faydası ve etkisi olmaktadır.

Alacağın tahsilatı sürecinde en etkili iletişim nasıl sağlanır? Planlı ve sıkı çalışmanın tahsilatta ki rolü nedir? alacaklı olduğunuz firma ile empati kurmak tüm süreçler içerisinde ne gibi etkiler yaratmaktadır gibi soruların cevapları tahsilat eğitimi ile sağlanmaktadır.

Eğitimi Sadece Tahsilat birimi için mi?

Tahsilat eğitimi sadece ‘’ Tahsilat Birimleri’’ nin alması gereken bir eğitim değildir. Satış / Pazarlama, Finans, Muhasebe departmanları da bu eğitimden faydalanmalıdırlar.

Çünkü eğitimin içeriklerinde stres yönetimi, zaman yönetimi, etkili iletişim, empati kurma gibi konulara değinilmektedir.

İletişimin temel ilkelerini öğrenerek, hem kurumu profesyonel şekilde temsil etmenin hem de tahsilatı hızlandırmanın tekniklerini bununla birlikte kendi hayatlarında da iletişim konusunda yaşadıkları problemleri bu eğitim ile aşma amacı ile adım atabilirler.

Zaman yönetimi herkesin tempolu hayatında belki de en önemli hususlardan biridir. Alacağınız tahsilat eğitimi ile birlikte planlama, zamanı dengeli ve tasarruflu kullanma gibi temel konularda kendi hayatlarında düzenleme yapabilirler.

Tahsilat eğitimi sadece kurumsal değil, kendi hayatınızda da uygulayabileceğiniz temel yöntemlerin ele alınması sebebi ile zamanın değerini bilen hemen hemen herkes için alınabilecek bir eğitimdir.

Tahsilat Eğitimlerinde Neden ARS Danışmanlık ?

ARS Danışmanlık olarak, kurumsal satış süreçlerinden tahsilat süreçlerine, tüm unsurları gözeterek hazırlamış olduğumuz alacak yönetimi alanındaki eğitimlerimiz ile ilgili profesyonellere kurumsal tahsilatta kritik başarı unsurlarını aktarıyoruz.

Alacak yönetimi konusunda uzmanlaşmış tahsilat ofisi olarak 155 ülkede alacak yönetimi hizmeti veren Türkiye’deki ilk ve tek kuruluş olmamız tahsilat Eğitimlerimizden faydalanan kişilerde; Tahsilat Eğitimlerini, alacak yönetimi konusunda uzman olan bir Tahsilat Ofisi tarafından alma ayrıcalığını yaşatmaktadır.

Ayrıca, Avrupa Tahsilatlar Ofisi Federasyonu FENCA’ya üye tek Türk firması olan, ARS Danışmanlık Genel Müdürü aynı zamanda eğitimci  Ayşe Burcu ASLAN DEMİRTAŞ satıştan tahsilata giden süreçteki tüm etkin uygulamaları, alanındaki eşsiz uzmanlık ve deneyimiyle beraber tüm eğitim katılımcılarıyla paylaşıyor.

 

Ceyda Aydın 

Yurt içi Tahsilat Direktörü | ARS DanışmanlıkKomisyon
Teklifi Al