Angola’da Borç ve Alacak Takibi

Angola borç ve alacak takibi için ARS Danışmanlık olarak sizlere kapsamlı hizmetlerimizi sunuyoruz. Angola ile Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin her veçhesinde ivme ve içerik kazanılması odağımız. Böylece ortaklık altyapısının oluşturulmasını sağlıyoruz. Ayrıca bu çerçevede iki ülke yetkililerinin karşılıklı ziyaretlerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Türkiye ve Angola Arasındaki Ticari İlişkileri

Angola ile ikili ticaret hacmimiz 2018 yılı sonu itibariyle yaklaşık 232 milyon ABD Doları tutarındadır. Bu ülkeye yapılan ihracatımız Angola’daki ekonomik sıkıntılar nedeniyle 2014 yılından bu yana düşüş yaşamıştır. 2017 yılından günümüze gerçekleşen artış halen 2014 yılının gerisindedir. Başlıca ihracat kalemlerimizi gıda, tekstil, hazır giyim, beyaz eşya ve makine oluşturmaktadır. Bununla birlikte, Angola ile ticaretimizin bavul ticareti ve üçüncü ülkeler üzerinden Angola pazarına sokulan mallar dikkate alındığında resmi kayıtların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Ülkemiz Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı Başkanlığı (TİKA) aracılığıyla çeşitli alanlarda Angola’ya kalkınma yardımlarında bulunmaktadır. Hükümetimiz tarafından Angolalı öğrencilere 1992’den bu yana Türkiye Bursu verilmektedir. (1)

İthalat ve İhracattan Kaynaklanan Alacak Borç ve Yönetimi

Angola’daki alacakların tahsil edilmesi sürecinde, borçlunun ana dilinde ve o ülkenin kanunları çerçevesinde süreci ilerletebilmeniz önemlidir. ARS Danışmanlık Angola’daki alacaklarınızın tahsilatı ile ilgili yerel çözüm ortağı ile ilerlemekte ve borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.

ARS Danışmanlık olarak sunmakta olduğumuz uluslararası alacak yönetimi hizmetlerimiz alacaklıyı doğru bilgilendirmeyi, açıklık ve güvenilirliği ilke edinmiş olup “Tahsilat yoksa Masraf yok” anlayışına dayanmaktadır. Böylece hizmet bedeli tahsilat gerçekleştikten sonra müşterilerimizden alınmaktadır ve tüm danışmanlık masrafları başta anlaştığımız komisyona tabii olmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’deki müşterilerimizin risk almadan ve masraf yapmadan uluslararası alacak yönetim hizmetlerimizden yaralanabilmektedirler.

Angola Alacak Ve Borç Takibi Kasamda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Angola borç ve alacak takibi ile ilgili olarak bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Dolayısıyla böyle bir durumda Angola’da bir avukatla irtibata geçmeniz ilk seçenekleriniz arasındadır. Hatta aklınıza, icra takip davası başlatmak veya icra davası açmak gelebilir. Ticari faaliyetlerden doğan alacakların tahsilini zorlaştıran sorunları üç temel başlık altında toparlamak gerekirse;

 1. Yüksek avukatlık ve danışmanlık ücretleri.
 2. Angola yasalarından kaynaklanan hukuki farklılıklar.
 3. Hem borçlunun hem de alacaklının kendini ana dilinde ifade edememesidir.

Alacak ve Borç Takibinde Neden ARS Danışmanlık?

 1. ARS Danışmanlık, Türk ihracatçılarının yurtdışında karşılaştığı bu ve benzeri tahsilat sorunlarına çözüm üretmekte amacıyla kurulmuş bir danışmanlık firmasıdır.
 2. Türkiye’de uluslararası alacak yönetim sektörünün öncüsü ve lideri olarak, mahkeme öncesi uzlaşma aşamasında takip ve tahsilat konularında uzmanlaşmıştır.
 3. 155 ülkede ve 4000 üzerindeki personel ağıyla firmamız ARS Danışmanlık güçlü bir Global güce sahiptir.
 4. Angola’daki alacakların tahsil edilmesi sürecinde de, yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Böylelikle borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.
 5. Ticari ve hukuki mevzuata hâkim olan yerel çözüm ortakları sayesinde müzakere sürecini de daha sağlıklı yürütebilmektedir.
 6. ARS Danışmanlık Angola’daki temsilciliği ile arasındaki güçlü ve yoğun iş birliği sayesinde alacak sorunlarınıza özgü çözümler üretir.
 7. Deneyimli ekibi ve profesyonel yaklaşımları sayesinde mahkeme sürecine gerek kalmadan tahsilatı gerçekleştirmektedir.
 8. Müşterileri fatura kesim tarihinden itibaren 360 gün dolmadan ilgili yurtdışı dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendirilirse, başarı oranı %78 olmaktadır. Erken müdahale hem dosyaların tahsilat kabiliyeti yüksek olmakta, hem de komisyon oranlarımız daha düşük olmaktadır.
 9. Yurtdışı alacak dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendiren firmalar alacak takibi ile zaman kaybetmezler. Nitekim büyük masraflar yapmak zorunda kalmazlar. Bu süreç şirketlerinin verimliliği ve sektörlerindeki rekabet güçlerini arttırmasına da katkı sağlamaktadır.

Angola’daki ticari faaliyetlerinizden kaynaklanan ve bugüne kadar ödenmemiş alacaklarınızın tahsili noktasında, uluslararası hukuk standartları ve kuralları çerçevesinde sizlere çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.

ARS Danışmanlık’ın Angola borç ve alacak takibi – tahsili dosyalarında uzlaşma yöntemiyle (ARSinkaso) çözüme ulaşan dosya sayısı, güncel dosya sayıları ve başvuru için gereken evrakları öğrenmek ve aşağıdaki konu başlıklarına dair, daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Angola’daki:

Müşterim borcunu ödemiyor?
Firmadan alacaklarımı tahsil edemiyorum?
Müşterimin borçlarını ödemesi için neler yapmalıyım?
Müşterimden kalan alacaklarımı tahsil edebilir miyim?

ARS Danışmanlık olarak Angola’da geciken alacakların tahsilinde %70 üzerindeki başarı oranımızla Türk ihracatçılarının yanındayız.