Bahreyn’de Borç ve Alacak Takibi

Bahreyn’de borç ve alacak takibi için sizde zaman kaybetmeden ARS Danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz.

Bahreyn’in başlıca ticaret ortakları Suudi Arabistan, BAE, ABD, Japonya, ÇHC, Hindistan’dır. Türkiye-Bahreyn siyasi ilişkileri, ortak tarihi ve kültürel bağların oluşturduğu zemin üzerinde karşılıklı çıkar ve diyalog esasına göre sürdürülmektedir.

Türkiye ve Bahreyn Arasındaki Ticari İlişkileri

Bahreyn’le 2014 yılında yaklaşık 500 milyon Dolara ulaşan dış ticaret hacmimiz 2015 ve 2016 yıllarında gerilemiş, 2017 yılında ise yeniden artış trendine girmiştir. 2017 sonu itibariyle 414 milyon Dolar seviyesinde gerçekleşen ticaret hacmimizdeki toparlanma eğiliminin 2018 yılında da devam ettiği, bu çerçevede 2018 yılsonu itibariyle bir önceki yıla göre ikili ticaret hacmimizde %17 artış kaydedildiği görülmektedir. Bahreyn’de 30’dan fazla Türk sermayeli firma ve 9 Türk bankasının şubesi bulunmaktadır. Ülkemizdeki Bahreyn sermayeli firma sayısı ise 47’dir. Hatta bunlardan 18’i finans sektöründe faaldir. (1)

İthalat ve İhracattan Kaynaklanan Alacak Borç ve Yönetimi

Bahreyn’de borç ve alacak takibi sürecinde, borçlunun ana dilinde ve o ülkenin kanunları çerçevesinde süreci ilerletebilmek önemlidir. ARS Danışmanlık Bahreyn’deki alacaklarınızın tahsilatı ile ilgili yerel çözüm ortağı ile ilerlemekte ve borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.

ARS Danışmanlık olarak sunmakta olduğumuz uluslararası alacak yönetimi hizmetlerimizle;

 • Alacaklıyı doğru bilgilendirmeyi,
 • Açıklık ve güvenilirliği ilke edindik.

Nitekim çalışmalarımız “Tahsilat yoksa Masraf yok” anlayışına dayanmaktadır. Böylece hizmet bedeli tahsilat gerçekleştikten sonra müşterilerimizden alınmaktadır. Tüm danışmanlık masrafları başta anlaştığımız komisyona tabii olmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’deki müşterilerimizin risk almadan tahsilatlarını gerçekleştirebilirler. Nitekim masraf yapmadan uluslararası alacak yönetim hizmetlerimizden yaralanabilmektedirler.

Bahreyn’de Borç ve Alacak Takibi Kapsamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahreyn’de borç ve alacak takibi ile ilgili olarak bir sorunla karşılaşmış olmanız mümkün. Böyle bir durumda Bahreyn’de bir avukatla irtibata geçebilirsiniz. Hatta aklınıza, icra takip davası başlatmak veya icra davası açmak gelebilir. Ticari faaliyetlerden doğan alacakların tahsilini zorlaştıran sorunları üç temel başlık altında toparlamak gerekirse;

 1. Yüksek avukatlık ve danışmanlık ücretleri.
 2. Bahreyn yasalarından kaynaklanan hukuki farklılıklar.
 3. Hem borçlunun hem de alacaklının kendini ana dilinde ifade edememesidir.

Alacak ve Borç Takibinde Neden ARS Danışmanlık?

 1. ARS Danışmanlık, Türk ihracatçılarının yurtdışında karşılaştığı bu ve benzeri tahsilat sorunlarına çözüm üretmekte amacıyla kurulmuş bir danışmanlık firmasıdır.
 2. Türkiye’de uluslararası alacak yönetim sektörünün öncüsü ve lideridir. Dolayısıyla, mahkeme öncesi uzlaşma aşamasında takip ve tahsilat konularında uzmanlaşmıştır.
 3. 155 ülkede ve 4000 üzerindeki personel ağıyla firmamız ARS Danışmanlık güçlü bir Global güce sahiptir.
 4. Bahreyn’deki alacakların tahsil edilmesi sürecinde de, yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Ayrıca borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.
 5. Ticari ve hukuki mevzuata hâkim olan yerel çözüm ortakları sayesinde müzakere sürecini de daha sağlıklı yürütebilmektedir.
 6. ARS Danışmanlık Bahreyn’deki temsilciliği ile arasındaki güçlü ve yoğun iş birliği sayesinde alacak sorunlarınıza özgü çözümler üretir.
 7. Deneyimli ekibi ve profesyonel yaklaşımları sayesinde mahkeme sürecine gerek kalmadan tahsilatı gerçekleştirmektedir.
 8. Müşterileri fatura kesim tarihinden itibaren 360 gün dolmadan ilgili yurtdışı dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendirilirse, başarı oranı %78 olmaktadır. Erken müdahale hem dosyaların tahsilat kabiliyeti yüksek olmakta, hem de komisyon oranlarımız daha düşük olmaktadır.
 9. Yurtdışı alacak dosyalarında ARS Danışmanlık’ı yetkilendiren firmalar alacak takibi ile zaman kaybetmezler. Böylelikle büyük masraflar yapmak zorunda kalmazlar. Bu süreç şirketlerinin verimliliği ve sektörlerindeki rekabet güçlerini arttırmasına da katkı sağlamaktadır.

Bahreyn’deki ticari faaliyetlerinizden kaynaklanan ve bugüne kadar ödenmemiş alacaklarınızın tahsili noktasında, uluslararası hukuk standartları ve kuralları çerçevesinde sizlere çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.

ARS Danışmanlık’ın Bahreyn kaynaklı alacak takibi ve tahsili dosyalarında uzlaşma yöntemiyle (ARSinkaso) çözüme ulaşan dosya sayısı, güncel dosya sayıları ve başvuru için gereken evrakları öğrenmek ve aşağıdaki konu başlıklarına dair, daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bahreyn’deki:

Müşterim borcunu ödemiyor?
Firmadan alacaklarımı tahsil edemiyorum?
Müşterimin borçlarını ödemesi için neler yapmalıyım?
Müşterimden kalan alacaklarımı tahsil edebilir miyim?

ARS Danışmanlık olarak Bahreyn’de geciken alacakların tahsilinde %70 üzerindeki başarı oranımızla Türk ihracatçılarının yanındayız.