Türkiye’de Borç ve Alacak Takibi

Türkiye’de borç ve alacak takibi sürecini bir kaç adım ile başlatabilirsiniz. Nerede olursanız olun alacak takibi, her zaman zor ve zaman alan zor bir süreçtir. ARS Danışmanlık uluslararası tahsilatlar konusunda uzman bir kuruluştur. Yerel çözüm ortakları ile borçlunun ana dilinde iletişim kurarak Türkiye’da alacak yönetimini gerçekleştirir.

İthalat ve İhracattan Kaynaklanan Alacak Borç ve Yönetimi

Türkiye’deki alacakların tahsil edilmesi sürecinde, borçlunun ana dilinde konuşmak gereklidir. Çünkü o ülkenin kanunları çerçevesinde süreci ilerletebilmeniz önemlidir. ARS Danışmanlık  Türkiye’deki alacaklarınızın tahsilatı ile ilgili yerel çözüm ortağı ile ilerlemektedir. Böylece borçlunun anadilinde iletişimi sağlayarak çözümü hızlandırmaktadır.

ARS Danışmanlık olarak sunmakta olduğumuz uluslararası alacak yönetimi hizmetlerimiz alacaklıyı doğru bilgilendirmeyi, açıklık ve güvenilirliği ilke edinmiş olup “Tahsilat yoksa Masraf yok” anlayışına dayanmaktadır. Böylece hizmet bedeli tahsilat gerçekleştikten sonra müşterilerimizden alınmaktadır ve tüm danışmanlık masrafları başta anlaştığımız komisyona tabii olmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’deki müşterilerimizin risk almadan ve masraf yapmadan uluslararası alacak yönetim hizmetlerimizden yaralanabilmektedirler.

Türkiye’de Alacak Ve Borç Takibinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alacaklarınızın tahsiliyle ilgili olarak bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Dolayısıyla bu durumda Türkiye’de bir avukatla irtibata geçebilirsiniz. Hatta aklınıza, icra takip davası başlatmak veya icra davası açmak gelebilir. Ticari faaliyetlerden doğan alacakların tahsilini zorlaştıran sorunları üç temel başlık altında toparlamak gerekirse;

Türkiye’de Borç ve Alacak Takibi Kapsamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’de borç ve alacak takibi  ile ilgili olarak bir sorunla karşılaştığınız takdirde, aklınıza Türkiye’de bir avukatla irtibata geçerek, icra takip davası başlatmak veya icra davası açmak gelebilir. Ticari faaliyetlerden doğan alacakların tahsilini zorlaştıran sorunları üç temel başlık altında toparlamak gerekirse;

Alacak ve Borç Takibinde Neden ARS Danışmanlık?

Türkiye’deki ticari faaliyetlerinizden kaynaklanan ve bugüne kadar ödenmemiş alacaklarınızın tahsili noktasında, uluslararası hukuk standartları ve kuralları çerçevesinde sizlere çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.

ARS Danışmanlık’ın Türkiye kaynaklı alacak takibi ve tahsili dosyalarında uzlaşma yöntemiyle (ARSinkaso) çözüme ulaşan dosya sayısı, güncel dosya sayıları ve başvuru için gereken evrakları öğrenmek  ve aşağıdaki konu başlıklarına dair, daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Türkiye’deki:

Müşterim borcunu ödemiyor?
Firmadan alacaklarımı tahsil edemiyorum?
Müşterimin borçlarını ödemesi için neler yapmalıyım?
Müşterimden kalan alacaklarımı tahsil edebilir miyim?

ARS Danışmanlık olarak Türkiye’da geciken alacakların tahsilinde %70 üzerindeki başarı oranımızla Türk ihracatçılarının yanındayız.